Блогът на orel

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Рейтинг 0
entry Jul 14 2008, 06:59 PM
А бе мойте хора, неска чух по новините, че се прокарвал закон за младите шофьори. Ето някои от забраните и ограниченията които ще ни наложат:
1. Шофьор, който има стаж под 2 години, няма право да се движи по пътищата на страната във времето от 23:00 до 5:00
2. Шофьор, който има под 6 месеца стаж да се движи задължително с придружител.
3. В кола да няма повече от 2 лица под 19 години.
4. Шофьор, който има по-малко от 1 година стаж, да има стикер "Млад Шофьор".

За първото какво да говорим, никой няма право да ми каже, кога и къде да шофира, все пак съм си взел изпита пред ДАИ. Също сега ще се включват и нощно каране в курсовете, следователно няма смисъл от тази забрана.
За придружителя, добре значи представете си следната картинка, аз си взимам книжката, имам кола, и искам да ходя на даскало с нея, понеже е далече, обаче не мога защото нямам 6 месеца стаааж. Идва следната картинка, викам майка ми или баща ми няма значение и им казвам " ти няма да ходиш на работа ще идваш с мен на даскало" или решавам да отида при гаджето и да се осамотим някъде.... мдааа майко яла с мен че не мога да карам сам.
А тва за до 19 години... къв е смисъла ей утрепи ме не знам. Добре следната картинка -> Баща, Майка и децата И понеже бащата се е погрижил, има 3 дечицаааа... Е добре ама не може да земе децата в колата щот са 3... и ся кво прайм, Нищо Пешо догодина ти ще дойдеш на море.
Виж за тва за стикера съм, щогоде съгласен, може да е полезно. И аз да съм като видя Млад Шофьор пред мен, ще карам по-внимателно, ще му дам път когато прави някава маневра.

Ем не знам, ако го приемат този закон, ще карам напук на цялата тази работа. Но според мен ако го приемат няма да издържи много...

« По-стара · Блогът на orel · По-нова »

Коментари

post Jul 15 2008, 08:53 AM
Коментар #1


Darth Choco
Икона на група

Група: Глобални модератори
Коментари: 2 489
Регистриран: 30-December 06
Потребител No.: 169



Ха... първите три са върховни глупости, наистина. Можеш ли да ми дадеш някъде линк с тези неща?
Добре че скоро правя две години стаж...


------------------------------------
Жицкъ шоколадената принцеса a.k.a. Милка Локумова Шоколадкова

yve_sl (20:41:52 20/03/2011) Баси, като боа глътнала слон съм. :(
yve_sl (21:05:54 26/05/2011) Ти щеше да си дремеш, аз - да те храня.


С радиото не се спори.
Go to the top of the page
post Jul 15 2008, 09:18 AM
Коментар #2


-= Потребител =-
**

Група: Потребител
Коментари: 51
Регистриран: 29-January 07
Град: Пловдив, уе майна :P
Потребител No.: 3 781





------------------------------------
Go to the top of the page
post Feb 3 2010, 07:51 PM
Коментар #3


-= Новак =-
*

Група: Потребител
Коментари: 0
Регистриран: 3-February 10
Потребител No.: 106 311



пълни глупости са тва....
Go to the top of the page

 
« По-стара · Блогът на orel · По-нова »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Моите блог връзки